Rolnik zarejestrowany do podatku vat może uzyskać zwrot kosztów zakupu kasy fiskalnej. Wysokość zwrotu wynosi 700 zł ale nie więcej niż 90% ceny netto zakupionej kasy fiskalnej. Przykładowo jeżeli kasa fiskalna kosztuje 984 zł brutto czyli 800 zł netto to rolnik może otrzymać zwrot w wysokości 700 zł. Kasa fiskalna będzie kosztować rolnika rozliczającego się z vat jedynie 100 zł. Aby otrzymać zwrot rolnik musi spełnić kilka warunków:

  1. Rolnik zarejestrowany do vat musi wysłać do swojego urzędu skarbowego zawiadomienie o liczbie kas i miejscu ich używania. Zawiadomienie musi być złożone w urzędzie skarbowym przed rozpoczęciem ewidencjonowania sprzedaży za pomocy kasy. Czyli przykładowo jeżeli rolnik zarejestrowany do vat chce zacząć sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej od 1 września to najpóźniej do 31 sierpnia musi zawiadomić o tym urząd skarbowy.
  2. Faktura za kasę fiskalną musi być zapłacona w całości przez rolnika. Najlepiej zapłacić gotówką lub do faktury zakupowej dołączyć wydruk z wyciągu bankowego potwierdzający zapłatę.
  3. Kasa fiskalna, którą kupił rolnik musi spełniać wymogi techniczne.
  4. Do deklaracji vat-7/vat7k, w której rolnik rozlicza zakup należy dołączyć fakturę za kasę fiskalną z dowodem zapłaty.
5/5 - (3 votes)