Zajmujemy się księgowością VAT dla rolników. Gospodarstwa obsługujemy z dojazdem do rolnika na terenie województw Dolnośląskiego oraz powiatu Kępno i Namysłów. Pozostałą cześć Kraju obsługujemy z pomocą kuriera. Nasze usługi są kompleksowe. Rejestrujemy rolnika na VAT i prowadzimy bieżącą księgowość. Rolnik musi jedynie zbierać faktury. My zajmujemy się całą resztą. Najważniejszy jest dla nas czas. Dlatego nasi klienci nie czekają długo na zwroty podatku VAT.

Oto jak działamy:

 1. Dzwonimy do rolnika w ostatnich dniach miesiąca aby umówić się na odbiór dokumentów.
 2. Przyjeżdżamy osobiście do gospodarstwa lub zlecamy kuriera po dokumenty. Zazwyczaj jest to między 2 a 6 dniem każdego miesiąca. W przypadku zakupu maszyn i większych zwrotów VAT takie gospodarstwo zawsze ma priorytet i będzie rozliczone w pierwszej kolejności.
 3. W następnym dniu księgujemy faktury i wysyłamy do Urzędu Skarbowego deklarację VAT. My również swoim podpisem, podpisujemy deklarację. Deklaracje wysyłamy elektronicznie, aby skrócić czas na zwrot VAT.
 4. Wysyłamy informację do rolnika kiedy otrzyma zwrot podatku vat i w jakiej wysokości.
 5. W ciągu 25 dni lub 60 dni od złożenia przez nas deklaracji rolnik otrzymuje zwrot podatku VAT na rachunek bankowy.
 6. Jeżeli Urząd Skarbowy będzie chciał sprawdzić dokumenty, my je wyślemy i zajmiemy się wszystkimi wyjaśnieniami. Czasami jedynie rolnik musi podpisać w Urzędzie protokół z kontroli (dotyczy to tylko obszaru na który nie dojeżdżamy osobiście).
 7. W umówionym z rolnikiem termie zwracamy dokumenty. Szczególnie dotyczy to faktur za zakup oleju napędowego, tak aby rolnik mógł uzyskać zwrot akcyzy.
 8. Cały czas udzielamy naszym klientom bezpłatnych porad i pomagamy w korzystnym rozliczeniu podatku VAT.
 9. Jeżeli Urząd Skarbowy będzie chciał sprawdzić dokumenty nawet po kilku latach, my również się tym zajmiemy.

Całkowity koszt naszej usługi to

 • 150,00 zł brutto /miesiąc
 • 300,00 zł brutto / kwartał